تشخیص عسل طبیعی از تقلبی هنر است! این هنر را بیاموزید

مقالات
بدون دیدگاه

همین اول کار بگوییم، تمام روش‌هایی که قبل از این و در حال حاضر در سایتهای داخلی و خارجی در مورد تشخیص عسل طبیعی از تقلبی گفته شده است و می‌‌شود را فراموش کنید.

تمامی روش‌های سنتی دیگر لو رفته‌اند و چاره‌ای نیست جز تکیه بر روش‌های جدید برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی. در این مقاله در قالب یک داستان واقعی به نتایجی دست خواهیم یافت که می‌تواند در تشخیص عسل طبیعی و خرید عسل طبیعی کمک حالمان باشد.

با هم این داستان را از مهدی (بنیانگذار استارتاپ یاشِل) می‌خوانیم:

«فردا شب قرار بود با اتوبوس از خلخال به تهران بروم. دفعه‌ی قبل همکارانم در شرکت گفته بودند برایشان سوغاتی ببرم. و من هم همیشه دست خالی می‌رفتم. دلیلش هم طولانی بودن راه و خستگی بود. و اینکه من آدمی هستم که دوست دارم همیشه دست به جیب بدون کیف و چیز اضافی دیگری به مسافرت بروم. یک تنبل به تمام معنا احتمالاً 🙂

تنبلی در خرید و تشخیص عسل طبیعی

ولی بالاخره اینبار تصمیم گرفته بودم دست پر بروم.

راستش مثل خیلی از شهرهای ایران عزیزمان، سوغاتی‌های شهر ما هم زیاد است. ولی اصلی‌ترین سوغاتی که کیفیت خوبی هم دارد، عسل است. که بیشتر در شمال کشور و بعضی مناطق تهران و منطقه آذربایجان بخاطر کیفیت خوبش زبانزد خاص و عام است و آنرا با نام عسل خلخال می‌شناسند. تصمیم بر این گرفتم که سوغاتی عسل ببرم.

با مادرم که یک زمانی خانوادگی در روستا علاوه بر دامداری و کشاورزی، زنبورداری هم می‌کردند رفتیم بازار و خب مادرم بهتر از من عسل را می‌شناخت. و از یک سری جاها پرسیدیم اما یا گران بودند یا عسل بی کیفیتی داشتند.
دست از پا درازتر برگشتیم خانه.
فردای آن روز صبح مادرم با پدرم رفتند روستایمان تا از یکی از فامیل‌ها که زنبوردار خوب و با انصافی بود عسل بخرند. و نزدیک‌های عصر بود که از روستا برگشتند. ادعا می‌کردند عسل‌هایی که خریده‌اند خیلی خوب است و ظاهراً هم همینطور بود.

استرس تشخیص عسل طبیعی

اما من یک استرسی در درونم ایجاد شده بود که نکند کیفیتش خوب نباشد یا عسل طبیعی نباشد و من در شرکت ضایع شوم؟! خلاصه فکر خراب بود. من شب حرکت کردم به سمت تهران و فردا صبح در شرکت سوغاتی‌ها را دادم و کارهایم را انجام دادم و با اتوبوس ساعت ۵ عصر برگشتم شهرمان خلخال.

آن استرس هنوز با من بود. تصمیم گرفتم تحقیقی در باب تشخیص عسل طبیعی در بازار عسل شهرمان و همچنین اینترنت انجام دهم. این تحقیق ۱-۲ روز طول کشید. اولین چیزی که گیرم آمد ناکارآمدی روش‌های سنتی تشخیص عسل طبیعی بود. مثل تشخیص عسل با آتش، آب، با تخم مرغ و … . این روش‌ها کاملاً کارآیی خودشان را از دست داده‌اند و متقلبان عسل خیلی خیلی راحت‌تر از آن چیزی که ما فکرش را می‌کنیم می‌توانند عسل تقلبی تولید کنند.
البته در روش‌های جدید هم به ایراداتی برخورد کردم که آن هم وجود آزمایشگاه‌های غیر استاندارد بود.

و اما نتیجه تحقیقاتم.
دو روش برای خرید و تشخیص عسل طبیعی پیدا کردم:
خرید از زنبورداران معتمد
تشخیص عسل طبیعی در آزمایشگاه

خرید از زنبورداران معتمد

ببینید واقعیتی وجود دارد که مطمئنم هیچکس منکرش نخواهد شد. تقلب در بازار عسل زیاد است. و در ۴-۵ سال اخیر به اوج خود رسیده. یعنی هر کسی می‌تواند خیلی راحت چند ماده را با هم مخلوط کند و از طریق یک فروشگاه (گاهاً نیز معتبر) وارد بازار کند. خیلی راحت اینکار را انجام می‌دهند.
البته باید خدا را شکر کرد که فروشنده‌های با انصاف هنوز هم وجود دارند.

خب حالا وظیفه شما چیست؟
باید یک زنبوردار مطمئن پیدا کنید.
از کجا؟
یک راهش این است که می‌توانید از جهاد کشاورزی شهرتان درخواست کنید چند نفر از زنبوردارهای معمتد و خوب منطقه‌‌ را به شما معرفی کنند.
راه دیگر هم، پیدا کردن زنبوردار از بین دوستان و آشنایان است. که این کمی سخت است ولی جوینده یابنده است 😉
عجله نکنید! روش دوم را هم بخوانید.

تشخیص عسل طبیعی در آزمایشگاه

در این روش آزاد هستید از هر کجا که می‌خواهید عسل تهیه کنید. ولی به شرطه‌ها و شروطه‌هاااا.
اول اینکه عسل را بصورت انبوه نخواهید خرید! دوم هم اینکه سعی کنید اولین شرط را رعایت کنید 🙂
خب حالا باید از زنبوردار مورد نظرتان که تعیین کرده‌اید (می‌تواند در بازار باشد یا هر کسی دیگر) عسل ۲۰۰ یا حداقل ۱۰۰ گرمی تهیه کنید. بعد از آن به میزان ۱۰۰ گرم از عسل را جهت تشخیص عسل طبیعی به یک آزمایشگاه تخصصی عسل ببرید. که بعد از ۱-۲ روز نتیجه آزمایش را احتمالاً بتوانید بگیرید.
اگر نتیجه آزمایش مطابق موارد زیر (استاندارد ملی شماره ۹۲ ایران) بود که خوش بحالتان و عسل طبیعی است وگرنه باز هم خوش بحالتان زیرا پول زیادی بابت عسل نداده بودید و مجدداً اینکار را با یک زنبوردار دیگر می‌توانید تکرار کنید؛ تا جایی که عسل طبیعی گیرتان بیاید.

قندهای احیا کننده قبل از هیدرولیز (گرم در صد): حداقل ۶۵
ساکارز (گرم در صد): حداکثر ۵
رطوبت (درصد): حداکثر ۲۰
PH: حداقل ۳٫۵
اسیدیته آزاد (میلی اکی والان در کیلوگرم): حداکثر ۴۰
نسبت فروکتوز به گلوکز: حداقل ۰٫۹
هیدروکسی متیل فورفورال HMF (میلی‎گرم در کیلوگرم): حداکثر ۴۰»

داستان بالا داستانی کوتاه بود از تجربیات بنیانگذار استارتاپ یاشِل درمورد خرید و تشخیص عسل طبیعی که طی یک سری تحقیقات بدستشان آورده بود و تا به الان هم این روش‌ها کارش را راه انداخته است و البته نسخه پیشرفته‌اش را هم در یاشِل پیاده کرده است.
شما نیز می‌توانید با استفاده از این دو روش گفته شده، به راحتی عسل طبیعی تهیه کنید. اما موفقیتتان بستگی به پشتکارتان دارد. پس زود جا نزنید 😉

موفقیت در تشخیص عسل طبیعی

در آخر جدا از این دو روشی که مهدی در تحقیقاتش به آنها اشاره کرده است. می‌توانید این دو روش را به استارتاپ یاشِل بسپارید. ما در یاشِل تمام این کارها را خودمان انجام می‌دهیم.
یعنی زنبوردار معتمد را خودمان با تحقیقات محلی و گزینش پیدا می‌کنیم. عسل او را خودمان به آزمایشگاه‌های معتبر می‌فرستیم و صحت طبیعی بودنش را خودمان بررسی می‌کنیم. بسته‌بندی را خودمان انجام می‌دهیم و برخی کارهای فرعی دیگر که در خرید عسل طبیعی تاثیرگذار هستند.
پس اگر زمان یا حوصله‌ی انجام کارهای بالا را نداشته باشید، عسل شناسنامه دار یاشِل شاید مناسب شما باشد.

اگر سوالی در مورد خرید و تشخیص عسل طبیعی داشته باشید، آنرا در بخش نظرات می‌توانید بپرسید.

 

در حال تکمیل شدن…

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست