1. خانه
  2. keyboard_arrow_left
  3. مقالات
  4. keyboard_arrow_left
  5. عسل
  6. keyboard_arrow_left
  7. درمان بی خوابی با مصرف عسل طبیعی

درمان بی خوابی با مصرف عسل طبیعی

عسل

بی خوابی نوعی اختلال خواب است که افراد بسیاری درگیر آن هستند.

این بیماری با دشواریهایی موقع خواب یا وسط خواب خودش را نشان می‌دهد و باعث تاثیرات منفی در رفتار ، انرژی و توانایی عملکرد عادی در فعالیت‌های روزمره افراد می‌شود. اگر شما هم با خواب خودتان مشکل دارید، جای مناسبی آمده‌اید.

دوای درمان بی‌خوابی شما در آشپزخانه‌تان است. ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید عسل طبیعی چگونه می‌تواند در نبرد با بی خوابی کمکتان کند و خواب راحتی به چشمانتان بیاورد.

عسل برای درمان بی خوابی چگونه عمل می‌کند؟

دانشمندان معتقدند مصرف غذاهای سرشار از تریپتوفان و غذاهایی که به تولید طبیعی سروتونین و تریپتوفان بدن کمک می‌کنند ممکن است راه حل خوبی برای درمان بی خوابی باشند.

اهمیت هورمون سروتونین در این است که هنگام خواب ، سیگنال‌های زمان خواب را به مغز انسان ارسال می‌کند.

عسل طبیعی

عسل در درمان بی خوابی مؤثر است زیرا حاوی اسید آمینه تریپتوفان است که به مقابله با بی خوابی کمک می‌کند. البته خوردن عسل اندکی قند خون را بالا می‌برد و باعث افزایش انسولین نیز می‌شود!

افزایش کنترل انسولین باعث ورود تریپتوفان به مغز شما و تبدیل به سروتونین می‌شود. در تاریکی ، سروتونین در غده کاج به ملاتونین تبدیل می‌شود و به شما در خواب راحت کمک می‌کند.

دیگر هیچگاه از بی خوابی رنج نبرید

روش استفاده از عسل برای بهبود خواب بسیار ساده است. حدود ۳۰ دقیقه قبل از خواب باید یک قاشق چای خوری عسل طبیعی مصرف کنید.

درمان بیخوابی با عسل طبیعی

برای اینکه ببینید این روش برای شما مفید است، حداقل یک هفته آن را امتحان کنید. اگر احساس کردید تاثیری نداشت، سعی کنید دوز مصرف را به ۲ قاشق چای خوری عسل افزایش دهید. برای افزایش اثربخشی می‌توانید به جای آنکه آن را به تنهایی مصرف کنید، عسل را با سرکه سیب مخلوط کنید.

راز داشتن زندگی با کیفیت

خواب با کیفیت باعث بهبود انرژی در طول روز، ایمنی و در نهایت سلامتی و شادابی بدن شما می‌شود. با این حال، اهمیت خواب فراتر از اینهاست. زیرا خواب باکیفیت می‌تواند تاثیر مثبت روی ذهن ، وزن ، قلب و موارد دیگر داشته باشد.

درمان بی خوابی با عسل را حتماً امتحان کنید. نگذارید این اختلال عصبی شما را از رسیدن به اهداف زندگی و لذت بردن از آن باز دارد 😉

منبع: mybeeline

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست