عسل شناسنامه دار یاشل چیست؟

دایرة المعارف

شاید عسل شناسنامه دار واژه جدیدی به نظر بیاید و حتی برای برخی نیز این سوال پیش آمده باشد که منظور از شناسنامه چیست؟

خب شناسنامه را که همه می‌شناسیم و می‌دانیم برای شناسایی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و گاهاً نیز برای معرفی خصوصیات محصولاتی که همه روزه دور و برمان می‌بینیم.
اما کمتر شنیده بودیم بگویند عسل شناسنامه دار

در این مقاله قرار است راجع به این نوع عسل و نقش حیاتی آن در خرید عسل طبیعی و باکیفیت صحبت کنیم و در آخر ویژگی‌های بارز آن را معرفی خواهیم کرد که پیشنهاد می‌کنم آنها را از دست ندهید.
در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

عسل شناسنامه دار چیست؟

این واژه از زمانی بحثش داغ شد که استارتاپ‌ها وارد حوزه‌ی عرضه مستقیم محصولات از تولید به مصرف شدند (بدون واسطه یا با حداقل واسطه). مشکل از این قرار بود که محصولاتی در کشور وجود داشتند که بازار دلالی و تقلب در آنها داغِ دااااااغ بود (حتی شاید داغ‌تر از بازار خودرو).

مانند بازار عسل

برخی فعالان اکوسیستم استارتاپی ایران مانند یاشل تصمیم گرفتند وارد حوزه خرید و فروش مستقیم عسل از زنبورداران شوند و به قول خودشان این بازار را “بترکونن”.

عسل طبیعی شناسنامه دار

عسل طبیعی شناسنامه دار یاشل – عسل مَشَ سالیم

هدف آنها از ورود به این حوزه از بین بردن دلالی و مخصوصاً حذف متقلبین بازار بود. پس استارتاپ‌هایی شکل گرفتند با راه‌کارهایی مختلف. و یک راهکار مشترک بنام عسل شناسنامه دار.
یعنی قصد داشتند کاری انجام دهند تا مصرف کننده بداند عسلی که خریداری کرده کجا و چگونه و توسط چه شخصی تولید شده و دیگر لازم نباشد نگران طبیعی یا تقلبی بودن آن باشد.

چگونه عسل طبیعی باکیفیت می‌توان خرید؟

خیلی از خریدارهای عسل تا زمانی که اطلاعات دقیق و واضحی در مورد محصول نداشته باشند، به سختی اقدام به خرید می‌کنند.
آنها دوست دارند بدانند این عسل کجا تولید شده؟ درجه کیفی آن چقدر است؟ تولید کننده آن کیست یا کدام شرکت است؟ چگونه تولید می‌شود؟ و سایر موارد.
اینجاست که عسل شناسنامه دار با اطلاعاتی که در برگه‌ آن ثبت شده می‌تواند بسیاری از ابهامات خریدار را پاسخ دهد و در خرید عسل طبیعی باکیفیت او را یاری کند.

عسل شناسنامه دار شامل چه چیزهایی می‌شود؟

  1. داستان زندگی‌ زنبوردار
  2. اطلاعات عرضه کننده عسل
  3. مشخصات تماس با زنبورداران
  4. برگه آزمایش مطابق با استاندارد ملی ایران شماره 92
نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست